Profesjonalne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Obecnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/opieka-poloznej

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezmiar radości, niemniej jednak również o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego także zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednakowoż także o ich komfort i dobre samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.