hydrolat z lawendy

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo stosowane, ponieważ mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz prawidłowo ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować wedle ukochanego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednakowoż i o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.