Co nowego w stolicy Małopolski

Pośród licznych miejscowości w Polsce, Kraków wybija się zarówno w temacie sztuki i rozrywki, ale też na licznych innych obszarach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Pożyteczne nowości w mieście.
Co niezłego załatwiono w ciągu niedawnego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Bardzo wsparły rząd w tej materii środki EU, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie działanie w temacie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i ciekawe obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe zmiany nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie znaczy to natomiast, że nie funkcjonują. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w mieście niewiele się dzieje. Natomiast miasto rozrasta się w każdym obszarze. Programy naprawcze w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które umożliwiają krakusom lepiej i wygodniej żyć. Kraków rozwija się również pod kątem opcji rozrywkowych. Wartość miasta rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają gości z innych krajów do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym projekty nie tyczą się jedynie samego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Dlatego lepiej nie narzekać tylko dostrzec zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa zmian – pozwolą Krakowowi stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski działania